månadsarkiv: november 2014

Resultat Quick & Quick Autumn Trophy 2014-11-22

 

Quick & Quick Autumn Trophy - 2014-11-22

List of Adjudicators

A  - Anna-Rita Tramacere
B  - Sergey Belayev
C  - Paul Wilson
D  - Elisabeth Sandström
E  - Cecilia Lazar
AB - Anna Rita Tramacere
AC - Sergey Belayev
AD - Cecilia Lazar


List of Panels

Panel  1 : A,B,D
Panel  2 : A,B,E
Panel  3 : A,B,C,D,E

Vals Barn

Result List

  1     (  19)  Emil Magnusson - Johanna Lindholm      TYRESÖ
  2     (  11)  Liam Jönsson - Philippa Folvik         IMPE
  3     (  14)  Isabell Burman - Vendela Brännholm     TYRESÖ
  4     (  22)  Alexander Lindström - -Bianca Lobrano  Magic/MÖLDK
  5     (  13)  Alexander Larsson - Noa Mäkinen        Q&Q
  6     (  18)  Viggo Rafstedt - Vendela Johansson     IMPE
  7     (  21)  Loke Burlin - Vanessa Jansson          TYRESÖ

  8     (  12)  Oscar Malmcrona - Antonia Fröjdh       Q&Q
  9     (  10)  Jonatan Borg - Elsie Bothzen           Q&Q
 10/13  (  15)  Georg Bothzen - Lia Mäkinen            Q&Q
 10/13  (  16)  Fabian Rystedt - Linn Stål             Ackes
 10/13  (  17)  Jonathan Söng - Hellin Lönnbro         Q&Q
 10/13  (  20)  Cassius Ã…kerlund - Viktoria Istvan     Q&Q



Vals Barn

Semifinal

     Waltz 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  10   X      1      
  11 XXXXX    5     X
  12 X  X     2      
  13 XX X     3     X
  14  XXXX    4     X
  15          0      
  16          0      
  17          0      
  18 X X X    3     X
  19 XX XX    4     X
  20          0      
  21  XX X    3     X
  22 XXXXX    5     X

Recalled:  11  13  14  18  19  21  22 

7 couples recalled


Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
  11 22122      5    -------------------------     2  
  13 73735                     3    ----------     5  
  14 35344                4    ---------------     3  
  18 56466                          5    -----     6  
  19 14211 3    ------------------------------     1  
  21 67677                               5         7  
  22 41553                3    ---------------     4  


Total

 Cpl   Walt  Total   Result
  11    2      2       2   
  13    5      5       5   
  14    3      3       3   
  18    6      6       6   
  19    1      1       1   
  21    7      7       7   
  22    4      4       4   


Vals Junior

Result List

  1     (  31)  Anton Laurén - Andrea Friberg              BIRKA
  2     (  39)  Erik Rudberg - Saga Brundin                GED
  3     (  32)  Stephan Munther - Filippa Strand           SSDK
  4     (  33)  Erik Adolfsson - Celine Dahlström          IMPE
  5     (  38)  Simon Hernández Isaksson - Linn Stenmark   SSDK
  6     (  30)  Robert Falkbäck - Amanda Wieland           SSDK

  7     (  42)  Frida Gröndahl Appelgren - Olivia Heinerö  TYRESÖ
  8/10  (  34)  Jeppe Henriksson - Fredrika Lundgren       TWDK
  8/10  (  36)  Fanny Tuvesson - Vera Hellners             TÄBY
  8/10  (  43)  Arvid Eriksson - Jasmine Campelo           SSDK
 11/12  (  35)  Alva Gustafsson - Camilla Vipman           Q&Q
 11/12  (  37)  Elis Lindgren - Othilia Resare             Ackes



Vals Junior

Semifinal

     Waltz 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  30  XXX     3     X
  31 XXXXX    5     X
  32 XXXXX    5     X
  33 X X X    3     X
  34   X      1      
  35          0      
  36 X        1      
  37          0      
  38 XXXXX    5     X
  39 XX XX    4     X
  42    XX    2      
  43  X       1      

Recalled:  30  31  32  33  38  39 

6 couples recalled


Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  30 65566                          5         6  
  31 11232      4    --------------------     1  
  32 42413           3    ---------------     3  
  33 36144                4    ----------     4  
  38 54355                     5    -----     5  
  39 23621      3    --------------------     2  


Total

 Cpl   Walt  Total   Result
  30    6      6       6   
  31    1      1       1   
  32    3      3       3   
  33    4      4       4   
  38    5      5       5   
  39    2      2       2   


Vals Adult

Result List

  1     (  55)  Jacob Lindborg - Jessica Andersson    GED
  2     (  53)  Evgeny Abramov - Anna Shchegoleva     ADK
  3     (  54)  Niklas Dynesius - Andrea Tydèn        Q&Q
  4     (  50)  Oscar Cardfelt - Aili Larusson        GED
  5     (  52)  Daniel Andersson - Evelinn Stjärnlöf  TWDK
  6     (  51)  Daniel Noregran - Katerina Arnesson   DSW



Vals Adult

Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  50 14354                4    ----------     4  
  51 66666                          5         6  
  52 55443                3    ----------     5  
  53 23222      4    --------------------     2  
  54 32535           3    ---------------     3  
  55 41111 4    -------------------------     1  


Total

 Cpl   Walt  Total   Result
  50    4      4       4   
  51    6      6       6   
  52    5      5       5   
  53    2      2       2   
  54    3      3       3   
  55    1      1       1   


Vals Senior

Result List

  1     (  65)  Jonas Schiött - Desirée Holzner             MÖLDK
  2     (  61)  Sven Myrehed - Carola Björnfot              ADK
  3     (  66)  Ronnie Tengroth - Maria Tengroth            DSW
  4     (  63)  Tomas Petersson - Eva Walden                DSW
  5     (  60)  Erland Salekärr - Elisabeth Salekärr        MÖLDK
  6     (  64)  Crister Melander - Connie Van Der Capellen  ADK
  7     (  62)  Thure Björck - Eva Murvall Björck           Q&Q



Vals Senior

Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
  60 54476                     3(13)----------     5  
  61 42212      4    -------------------------     2  
  62 76767                               5         7  
  63 27534                3    ---------------     4  
  64 65655                     3(15)----------     6  
  65 11141 4    ------------------------------     1  
  66 33323           5    --------------------     3  


Total

 Cpl   Walt  Total   Result
  60    5      5       5   
  61    2      2       2   
  62    7      7       7   
  63    4      4       4   
  64    6      6       6   
  65    1      1       1   
  66    3      3       3   


Tango Barn

Result List

  1     (  19)  Emil Magnusson - Johanna Lindholm   TYRESÖ
  2     (  11)  Liam Jönsson - Philippa Folvik      IMPE
  3     (  12)  Oscar Malmcrona - Antonia Fröjdh    Q&Q
  4     (  14)  Isabell Burman - Vendela Brännholm  TYRESÖ
  5     (  13)  Alexander Larsson - Noa Mäkinen     Q&Q
  6     (  17)  Jonathan Söng - Hellin Lönnbro      Q&Q

  7     (  20)  Cassius Ã…kerlund - Viktoria Istvan  Q&Q
  8     (  10)  Jonatan Borg - Elsie Bothzen        Q&Q



Tango Barn

Semifinal

     Tango 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  10 X        1      
  11 XXXXX    5     X
  12 XXXXX    5     X
  13  XXXX    4     X
  14 XXXXX    5     X
  17 XX X     3     X
  19 XXXXX    5     X
  20   X X    2      

Recalled:  11  12  13  14  17  19 

6 couples recalled


Final

Tango

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  11 23122      4    --------------------     2  
  12 42643                4(13)----------     3  
  13 35455                     5    -----     5  
  14 54334                4(14)----------     4  
  17 66566                          5         6  
  19 11211 4    -------------------------     1  


Total

 Cpl   Tang  Total   Result
  11    2      2       2   
  12    3      3       3   
  13    5      5       5   
  14    4      4       4   
  17    6      6       6   
  19    1      1       1   


Tango Junior

Result List

  1     (  32)  Stephan Munther - Filippa Strand           SSDK
  2     (  31)  Anton Laurén - Andrea Friberg              BIRKA
  3     (  33)  Erik Adolfsson - Celine Dahlström          IMPE
  4     (  30)  Robert Falkbäck - Amanda Wieland           SSDK
  5     (  43)  Arvid Eriksson - Jasmine Campelo           SSDK
  6     (  42)  Frida Gröndahl Appelgren - Olivia Heinerö  TYRESÖ
  7     (  36)  Fanny Tuvesson - Vera Hellners             TÄBY

  8     (  35)  Alva Gustafsson - Camilla Vipman           Q&Q



Tango Junior

Semifinal

     Tango 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  30 XXXXX    5     X
  31 XXXXX    5     X
  32 XXXXX    5     X
  33 XXXXX    5     X
  35          0      
  36 X XX     3     X
  42  XX X    3     X
  43 XX XX    4     X

Recalled:  30  31  32  33  36  42  43 

7 couples recalled


Final

Tango

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
  30 44433                5    ---------------     4  
  31 12322      4    -------------------------     2  
  32 31211 3    ------------------------------     1  
  33 23154           3    --------------------     3  
  36 77767                               5         7  
  42 66646                          5    -----     6  
  43 55575                     4    ----------     5  


Total

 Cpl   Tang  Total   Result
  30    4      4       4   
  31    2      2       2   
  32    1      1       1   
  33    3      3       3   
  36    7      7       7   
  42    6      6       6   
  43    5      5       5   


Tango Adult

Result List

  1     (  53)  Evgeny Abramov - Anna Shchegoleva     ADK
  2     (  54)  Niklas Dynesius - Andrea Tydèn        Q&Q
  3     (  52)  Daniel Andersson - Evelinn Stjärnlöf  TWDK
  4     (  51)  Daniel Noregran - Katerina Arnesson   DSW



Tango Adult

Final

Tango

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4    Result
  51 44444                5         4  
  52 23323           5    -----     3  
  53 11111 5    ---------------     1  
  54 32232      3    ----------     2  


Total

 Cpl   Tang  Total   Result
  51    4      4       4   
  52    3      3       3   
  53    1      1       1   
  54    2      2       2   


Tango Senior

Result List

  1     (  65)  Jonas Schiött - Desirée Holzner             MÖLDK
  2     (  61)  Sven Myrehed - Carola Björnfot              ADK
  3     (  66)  Ronnie Tengroth - Maria Tengroth            DSW
  4     (  63)  Tomas Petersson - Eva Walden                DSW
  5     (  60)  Erland Salekärr - Elisabeth Salekärr        MÖLDK
  6     (  64)  Crister Melander - Connie Van Der Capellen  ADK
  7     (  62)  Thure Björck - Eva Murvall Björck           Q&Q



Tango Senior

Final

Tango

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
  60 55765                     3    ----------     5  
  61 22211      5    -------------------------     2  
  62 74677                               5         7  
  63 47334                4    ---------------     4  
  64 66556                          5    -----     6  
  65 11122 3    ------------------------------     1  
  66 33443           3    --------------------     3  


Total

 Cpl   Tang  Total   Result
  60    5      5       5   
  61    2      2       2   
  62    7      7       7   
  63    4      4       4   
  64    6      6       6   
  65    1      1       1   
  66    3      3       3   


Quickstep Barn

Result List

  1     (  19)  Emil Magnusson - Johanna Lindholm      TYRESÖ
  2     (  22)  Alexander Lindström - -Bianca Lobrano  Magic/MÖLDK
  3     (  11)  Liam Jönsson - Philippa Folvik         IMPE
  4     (  18)  Viggo Rafstedt - Vendela Johansson     IMPE
  5     (  14)  Isabell Burman - Vendela Brännholm     TYRESÖ
  6     (  16)  Fabian Rystedt - Linn Stål             Ackes

  7     (  12)  Oscar Malmcrona - Antonia Fröjdh       Q&Q
  8     (  17)  Jonathan Söng - Hellin Lönnbro         Q&Q
  9/10  (  13)  Alexander Larsson - Noa Mäkinen        Q&Q
  9/10  (  20)  Cassius Ã…kerlund - Viktoria Istvan     Q&Q



Quickstep Barn

Semifinal

     Quick 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  11 XXX X    4     X
  12  XX      2      
  13          0      
  14 XXXXX    5     X
  16 XX XX    4     X
  17    X     1      
  18 X XXX    4     X
  19 XXXXX    5     X
  20          0      
  22 XXXXX    5     X

Recalled:  11  14  16  18  19  22 

6 couples recalled


Final

Quickstep

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  11 22143      3    --------------------     3  
  14 56435                     4    -----     5  
  16 65664                          5         6  
  18 43356                3    ----------     4  
  19 14511 3    -------------------------     1  
  22 31222      4    --------------------     2  


Total

 Cpl   Quic  Total   Result
  11    3      3       3   
  14    5      5       5   
  16    6      6       6   
  18    4      4       4   
  19    1      1       1   
  22    2      2       2   


Quickstep Junior

Result List

  1     (  31)  Anton Laurén - Andrea Friberg              BIRKA
  2     (  32)  Stephan Munther - Filippa Strand           SSDK
  3     (  39)  Erik Rudberg - Saga Brundin                GED
  4     (  43)  Arvid Eriksson - Jasmine Campelo           SSDK
  5     (  33)  Erik Adolfsson - Celine Dahlström          IMPE
  6     (  30)  Robert Falkbäck - Amanda Wieland           SSDK
  7     (  38)  Simon Hernández Isaksson - Linn Stenmark   SSDK

  8/11  (  35)  Alva Gustafsson - Camilla Vipman           Q&Q
  8/11  (  36)  Fanny Tuvesson - Vera Hellners             TÄBY
  8/11  (  37)  Elis Lindgren - Othilia Resare             Ackes
  8/11  (  42)  Frida Gröndahl Appelgren - Olivia Heinerö  TYRESÖ



Quickstep Junior

Semifinal

     Quick 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  30 XX X     3     X
  31 XXXXX    5     X
  32 XXXXX    5     X
  33 XXX X    4     X
  35          0      
  36          0      
  37          0      
  38 XXXXX    5     X
  39 XXXXX    5     X
  42          0      
  43   XXX    3     X

Recalled:  30  31  32  33  38  39  43 

7 couples recalled


Final

Quickstep

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
  30 36665                          5    -----     6  
  31 12322      4    -------------------------     1  
  32 51231      3    -------------------------     2  
  33 45176                     3    ----------     5  
  38 67557                          3    -----     7  
  39 23413           4    --------------------     3  
  43 74744                3    ---------------     4  


Total

 Cpl   Quic  Total   Result
  30    6      6       6   
  31    1      1       1   
  32    2      2       2   
  33    5      5       5   
  38    7      7       7   
  39    3      3       3   
  43    4      4       4   


Quickstep Adult

Result List

  1     (  53)  Evgeny Abramov - Anna Shchegoleva     ADK
  2     (  54)  Niklas Dynesius - Andrea Tydèn        Q&Q
  3     (  52)  Daniel Andersson - Evelinn Stjärnlöf  TWDK
  4     (  51)  Daniel Noregran - Katerina Arnesson   DSW



Quickstep Adult

Final

Quickstep

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4    Result
  51 44444                5         4  
  52 33333           5    -----     3  
  53 12112 3    ---------------     1  
  54 21221      5    ----------     2  


Total

 Cpl   Quic  Total   Result
  51    4      4       4   
  52    3      3       3   
  53    1      1       1   
  54    2      2       2   


Quickstep Senior

Result List

  1     (  61)  Sven Myrehed - Carola Björnfot              ADK
  2     (  65)  Jonas Schiött - Desirée Holzner             MÖLDK
  3     (  66)  Ronnie Tengroth - Maria Tengroth            DSW
  4     (  63)  Tomas Petersson - Eva Walden                DSW
  5     (  60)  Erland Salekärr - Elisabeth Salekärr        MÖLDK
  6     (  64)  Crister Melander - Connie Van Der Capellen  ADK
  7     (  62)  Thure Björck - Eva Murvall Björck           Q&Q



Quickstep Senior

Final

Quickstep

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
  60 54664                     3(13)----------     5  
  61 22121      5    -------------------------     1  
  62 76777                               5         7  
  63 47445                3    ---------------     4  
  64 65556                     3(15)----------     6  
  65 31212      4    -------------------------     2  
  66 13333           5    --------------------     3  


Total

 Cpl   Quic  Total   Result
  60    5      5       5   
  61    1      1       1   
  62    7      7       7   
  63    4      4       4   
  64    6      6       6   
  65    2      2       2   
  66    3      3       3   


Samba Barn

Result List

  1     (  19)  Emil Magnusson - Johanna Lindholm      TYRESÖ
  2     (  11)  Liam Jönsson - Philippa Folvik         IMPE
  3     (  22)  Alexander Lindström - -Bianca Lobrano  Magic/MÖLDK
  4     (  18)  Viggo Rafstedt - Vendela Johansson     IMPE
  5     (  14)  Isabell Burman - Vendela Brännholm     TYRESÖ
  6     (  12)  Oscar Malmcrona - Antonia Fröjdh       Q&Q

  7/8   (  13)  Alexander Larsson - Noa Mäkinen        Q&Q
  7/8   (  20)  Cassius Ã…kerlund - Viktoria Istvan     Q&Q
  9/10  (  10)  Jonatan Borg - Elsie Bothzen           Q&Q
  9/10  (  17)  Jonathan Söng - Hellin Lönnbro         Q&Q



Samba Barn

Semifinal

     Samba 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  10          0      
  11 XXXXX    5     X
  12  X XX    3     X
  13  X X     2      
  14 X X X    3     X
  17          0      
  18 XXXXX    5     X
  19 XXXXX    5     X
  20 X X      2      
  22 XXXXX    5     X

Recalled:  11  12  14  18  19  22 

6 couples recalled


Final

Samba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  11 22122      5    --------------------     2  
  12 45664                     3(13)-----     6  
  14 66543                     3(12)-----     5  
  18 34356                3    ----------     4  
  19 11411 4    -------------------------     1  
  22 53235           3    ---------------     3  


Total

 Cpl   Samb  Total   Result
  11    2      2       2   
  12    6      6       6   
  14    5      5       5   
  18    4      4       4   
  19    1      1       1   
  22    3      3       3   


Samba Junior

Result List

  1     (  33)  Erik Adolfsson - Celine Dahlström          IMPE
  2     (  31)  Anton Laurén - Andrea Friberg              BIRKA
  3     (  42)  Frida Gröndahl Appelgren - Olivia Heinerö  TYRESÖ
-> 4/5  (  34)  Jeppe Henriksson - Fredrika Lundgren       TWDK
-> 4/5  (  38)  Simon Hernández Isaksson - Linn Stenmark   SSDK
  6     (  36)  Fanny Tuvesson - Vera Hellners             TÄBY
  7     (  81)  Anton Unger - Lova Haslbeck                IMPE
  8     (  32)  Stephan Munther - Filippa Strand           SSDK

  9     (  37)  Elis Lindgren - Othilia Resare             Ackes
 10/12  (  43)  Arvid Eriksson - Jasmine Campelo           SSDK
 10/12  (  80)  Ebba Svanfeldt - Frida Lindman             TWDK
 10/12  (  82)  Gabriel Hemberg - Ida Danielsson           FDANS

 13     (  30)  Robert Falkbäck - Amanda Wieland           SSDK
 14     (  35)  Alva Gustafsson - Camilla Vipman           Q&Q
 15     (  83)  Kasper Jonsson - Uma Pernehagen            TWDK



Samba Junior

Round 1

     Samba 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  30 XX       2      
  31 XXXXX    5     X
  32 XXXXX    5     X
  33 XXXXX    5     X
  34 XXXXX    5     X
  35     X    1      
  36 XXXXX    5     X
  37  XXX     3     X
  38 XXXXX    5     X
  42 XXXXX    5     X
  43 XXXXX    5     X
  80 XXXXX    5     X
  81 XXXXX    5     X
  82 X XXX    4     X
  83          0      

Recalled:  31  32  33  34  36  37  38  42  43  80  81  82 

12 couples recalled


Semifinal

     Samba 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  31   XXX    3     X
  32 X X X    3     X
  33 XXXXX    5     X
  34 XXX X    4     X
  36 X  XX    3     X
  37  X       1      
  38 XX XX    4     X
  42  XXX     3     X
  43          0      
  80          0      
  81 XXXX     4     X
  82          0      

Recalled:  31  32  33  34  36  38  42  81 

8 couples recalled


Final

Samba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7  1-8    Result
  31 42311      3    ------------------------------     2  
  32 68662                          4(20)----------     8  
  33 11123 3    -----------------------------------     1  
  34 34758                     3(12)3(12)4(19)5(27)    4.5
  36 77544                     3(13)---------------     6  
  38 25875                     3(12)3(12)4(19)5(27)    4.5
  42 83437                3    --------------------     3  
  81 56286                          4(19)----------     7  


Total

 Cpl   Samb  Total   Result
  31    2      2       2   
  32    8      8       8   
  33    1      1       1   
  34   4.5     4.5     4.5   Rule 99
  36    6      6       6   
  38   4.5     4.5     4.5   Rule 99
  42    3      3       3   
  81    7      7       7   


Rule 11 calculations

 Cpl 1-1   1-2   1-3   1-4   1-5   1-6   1-7   1-8     Result
  34                    2     3(12) 3(12) 4(19) 5(27)
  38                    1     3(12) 3(12) 4(19) 5(27)


Samba Adult

Result List

  1     (  54)  Niklas Dynesius - Andrea Tydèn       Q&Q
  2     (  90)  Martin Widén - Maud Widén            DCL
  3     (  51)  Daniel Noregran - Katerina Arnesson  DSW



Samba Adult

Final

Samba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3    Result
  51 33333           5         3  
  54 11211 4    ----------     1  
  90 22122      5    -----     2  


Total

 Cpl   Samb  Total   Result
  51    3      3       3   
  54    1      1       1   
  90    2      2       2   


Samba Senior

Result List

  1     ( 100)  Henning Tönsberg - Carola Björnfot    ADK
  2     (  63)  Tomas Petersson - Eva Walden          DSW
  3     (  66)  Ronnie Tengroth - Maria Tengroth      DSW
  4     (  60)  Erland Salekärr - Elisabeth Salekärr  MÖLDK
  5     (  62)  Thure Björck - Eva Murvall Björck     Q&Q



Samba Senior

Final

Samba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5    Result
  60 44444                5    -----     4  
  62 55555                     5         5  
  63 22222      5    ---------------     2  
  66 33333           5    ----------     3  
 100 11111 5    --------------------     1  


Total

 Cpl   Samb  Total   Result
  60    4      4       4   
  62    5      5       5   
  63    2      2       2   
  66    3      3       3   
 100    1      1       1   


Cha-Cha Barn

Result List

  1     (  19)  Emil Magnusson - Johanna Lindholm      TYRESÖ
  2     (  11)  Liam Jönsson - Philippa Folvik         IMPE
  3     (  18)  Viggo Rafstedt - Vendela Johansson     IMPE
  4     (  14)  Isabell Burman - Vendela Brännholm     TYRESÖ
  5     (  22)  Alexander Lindström - -Bianca Lobrano  Magic/MÖLDK
  6     (  13)  Alexander Larsson - Noa Mäkinen        Q&Q

  7/8   (  12)  Oscar Malmcrona - Antonia Fröjdh       Q&Q
  7/8   (  16)  Fabian Rystedt - Linn Stål             Ackes
  9/10  (  20)  Cassius Ã…kerlund - Viktoria Istvan     Q&Q
  9/10  (  21)  Loke Burlin - Vanessa Jansson          TYRESÖ
 11/13  (  10)  Jonatan Borg - Elsie Bothzen           Q&Q
 11/13  (  15)  Georg Bothzen - Lia Mäkinen            Q&Q
 11/13  (  17)  Jonathan Söng - Hellin Lönnbro         Q&Q



Cha-Cha Barn

Semifinal

     Cha-C 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  10          0      
  11 XXXXX    5     X
  12 X  X     2      
  13  X XX    3     X
  14   XXX    3     X
  15          0      
  16  XX      2      
  17          0      
  18 XXX X    4     X
  19 X XXX    4     X
  20 X        1      
  21  X       1      
  22 XXXXX    5     X

Recalled:  11  13  14  18  19  22 

6 couples recalled


Final

Cha-Cha

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  11 22113      4    --------------------     2  
  13 64662                          5         6  
  14 56444                3    ----------     4  
  18 35235           3    ---------------     3  
  19 11321 3    -------------------------     1  
  22 43556                     4    -----     5  


Total

 Cpl   Cha-  Total   Result
  11    2      2       2   
  13    6      6       6   
  14    4      4       4   
  18    3      3       3   
  19    1      1       1   
  22    5      5       5   


Cha-Cha Junior

Result List

  1     (  33)  Erik Adolfsson - Celine Dahlström          IMPE
  2     (  31)  Anton Laurén - Andrea Friberg              BIRKA
  3     (  81)  Anton Unger - Lova Haslbeck                IMPE
  4     (  32)  Stephan Munther - Filippa Strand           SSDK
  5     (  30)  Robert Falkbäck - Amanda Wieland           SSDK
  6     (  42)  Frida Gröndahl Appelgren - Olivia Heinerö  TYRESÖ
  7     (  38)  Simon Hernández Isaksson - Linn Stenmark   SSDK

  8     (  35)  Alva Gustafsson - Camilla Vipman           Q&Q
  9/10  (  34)  Jeppe Henriksson - Fredrika Lundgren       TWDK
  9/10  (  82)  Gabriel Hemberg - Ida Danielsson           FDANS
 11/12  (  36)  Fanny Tuvesson - Vera Hellners             TÄBY
 11/12  (  43)  Arvid Eriksson - Jasmine Campelo           SSDK

 13     (  37)  Elis Lindgren - Othilia Resare             Ackes
 14     (  80)  Ebba Svanfeldt - Frida Lindman             TWDK
 15     (  83)  Kasper Jonsson - Uma Pernehagen            TWDK



Cha-Cha Junior

Round 1

     Cha-C 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  30 X XXX    4     X
  31 XX XX    4     X
  32 XXXXX    5     X
  33 XXXXX    5     X
  34 XXX X    4     X
  35  XXXX    4     X
  36 XXXXX    5     X
  37  XXX     3      
  38 XXXXX    5     X
  42 XXXXX    5     X
  43 XXXXX    5     X
  80 X        1      
  81 XXXXX    5     X
  82 XXXXX    5     X
  83          0      

Recalled:  30  31  32  33  34  35  36  38  42  43  81  82 

12 couples recalled


Semifinal

     Cha-C 
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  30 XX X     3     X
  31  XXXX    4     X
  32 XXX X    4     X
  33 XXXXX    5     X
  34 X        1      
  35    XX    2      
  36          0      
  38 X X X    3     X
  42  X XX    3     X
  43          0      
  81 XXXX     4     X
  82   X      1      

Recalled:  30  31  32  33  38  42  81 

7 couples recalled


Final

Cha-Cha

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
  30 53527                     4    ----------     5  
  31 72311      3    -------------------------     2  
  32 45462                3(10)---------------     4  
  33 11133 3    ------------------------------     1  
  38 27774                               5         7  
  42 66645                          5    -----     6  
  81 34256                3(9) ---------------     3  


Total

 Cpl   Cha-  Total   Result
  30    5      5       5   
  31    2      2       2   
  32    4      4       4   
  33    1      1       1   
  38    7      7       7   
  42    6      6       6   
  81    3      3       3   


Cha-Cha Adult

Result List

  1     (  90)  Martin Widén - Maud Widén            DCL
  2     (  54)  Niklas Dynesius - Andrea Tydèn       Q&Q
  3     (  51)  Daniel Noregran - Katerina Arnesson  DSW



Cha-Cha Adult

Final

Cha-Cha

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3    Result
  51 33233           5         3  
  54 11322      4    -----     2  
  90 22111 3    ----------     1  


Total

 Cpl   Cha-  Total   Result
  51    3      3       3   
  54    2      2       2   
  90    1      1       1   


Cha-Cha Senior

Result List

  1     ( 100)  Henning Tönsberg - Carola Björnfot    ADK
  2     (  66)  Ronnie Tengroth - Maria Tengroth      DSW
  3     ( 116)  Tomasz Czekanski - Eva Johles         TWDK
  4     (  63)  Tomas Petersson - Eva Walden          DSW
  5     (  60)  Erland Salekärr - Elisabeth Salekärr  MÖLDK
  6     (  62)  Thure Björck - Eva Murvall Björck     Q&Q



Cha-Cha Senior

Final

Cha-Cha

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  60 55454                     5    -----     5  
  62 66666                          5         6  
  63 34342           3(8) ---------------     4  
  66 22533           4    ---------------     2  
 100 11121 4    -------------------------     1  
 116 43215           3(6) ---------------     3  


Total

 Cpl   Cha-  Total   Result
  60    5      5       5   
  62    6      6       6   
  63    4      4       4   
  66    2      2       2   
 100    1      1       1   
 116    3      3       3   


Jive Barn

Result List

  1     (  19)  Emil Magnusson - Johanna Lindholm      TYRESÖ
  2     (  11)  Liam Jönsson - Philippa Folvik         IMPE
  3     (  22)  Alexander Lindström - -Bianca Lobrano  Magic/MÖLDK
  4     (  14)  Isabell Burman - Vendela Brännholm     TYRESÖ
  5     (  12)  Oscar Malmcrona - Antonia Fröjdh       Q&Q
  6     (  18)  Viggo Rafstedt - Vendela Johansson     IMPE
  7     (  20)  Cassius Ã…kerlund - Viktoria Istvan     Q&Q

  8/9   (  13)  Alexander Larsson - Noa Mäkinen        Q&Q
  8/9   (  16)  Fabian Rystedt - Linn Stål             Ackes
 10/12  (  10)  Jonatan Borg - Elsie Bothzen           Q&Q
 10/12  (  17)  Jonathan Söng - Hellin Lönnbro         Q&Q
 10/12  (  21)  Loke Burlin - Vanessa Jansson          TYRESÖ



Jive Barn

Semifinal

     Jive  
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  10          0      
  11 XXXXX    5     X
  12 XX       2     X
  13    X     1      
  14 XXXXX    5     X
  16     X    1      
  17          0      
  18 XXXX     4     X
  19 XXXXX    5     X
  20   X X    2     X
  21          0      
  22 XXXXX    5     X

Recalled:  11  12  14  18  19  20  22 

7 couples recalled


Final

Jive

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
  11 22115      4    -------------------------     2  
  12 45763                     3(12)----------     5  
  14 64344                4    ---------------     4  
  18 57556                     3(15)----------     6  
  19 11231 3    ------------------------------     1  
  20 76677                               5         7  
  22 33422           4    --------------------     3  


Total

 Cpl   Jive  Total   Result
  11    2      2       2   
  12    5      5       5   
  14    4      4       4   
  18    6      6       6   
  19    1      1       1   
  20    7      7       7   
  22    3      3       3   


Jive Junior

Result List

  1     (  33)  Erik Adolfsson - Celine Dahlström          IMPE
  2     (  31)  Anton Laurén - Andrea Friberg              BIRKA
  3     (  81)  Anton Unger - Lova Haslbeck                IMPE
  4     (  42)  Frida Gröndahl Appelgren - Olivia Heinerö  TYRESÖ
  5     (  36)  Fanny Tuvesson - Vera Hellners             TÄBY
  6     (  38)  Simon Hernández Isaksson - Linn Stenmark   SSDK
  7     (  32)  Stephan Munther - Filippa Strand           SSDK

  8/11  (  30)  Robert Falkbäck - Amanda Wieland           SSDK
  8/11  (  34)  Jeppe Henriksson - Fredrika Lundgren       TWDK
  8/11  (  37)  Elis Lindgren - Othilia Resare             Ackes
  8/11  (  82)  Gabriel Hemberg - Ida Danielsson           FDANS
 12     (  43)  Arvid Eriksson - Jasmine Campelo           SSDK

 13/14  (  35)  Alva Gustafsson - Camilla Vipman           Q&Q
 13/14  (  80)  Ebba Svanfeldt - Frida Lindman             TWDK
 15     (  83)  Kasper Jonsson - Uma Pernehagen            TWDK



Jive Junior

Round 1

     Jive  
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  30 XXXXX    5     X
  31 XXXXX    5     X
  32 XXXXX    5     X
  33 XXXXX    5     X
  34 X XXX    4     X
  35  X X     2      
  36 XXXXX    5     X
  37  XXX     3     X
  38 XXXXX    5     X
  42 XXXXX    5     X
  43 XX  X    3     X
  80 X X      2      
  81 XXXXX    5     X
  82 XXXXX    5     X
  83     X    1      

Recalled:  30  31  32  33  34  36  37  38  42  43  81  82 

12 couples recalled


Semifinal

     Jive  
 Cpl ABCDE  Total Recalled
  30 X        1      
  31  XXXX    4     X
  32 XXX X    4     X
  33 XXXXX    5     X
  34 X        1      
  36  X XX    3     X
  37    X     1      
  38 X XX     3     X
  42  XXXX    4     X
  43          0      
  81 XXX      3     X
  82     X    1      

Recalled:  31  32  33  36  38  42  81 

7 couples recalled


Final

Jive

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
  31 72431           3(6) --------------------     2  
  32 46663                          5    -----     7  
  33 11152 3    ------------------------------     1  
  36 55724                     4    ----------     5  
  38 27575                     3    ----------     6  
  42 64316                3    ---------------     4  
  81 33247           3(8) --------------------     3  


Total

 Cpl   Jive  Total   Result
  31    2      2       2   
  32    7      7       7   
  33    1      1       1   
  36    5      5       5   
  38    6      6       6   
  42    4      4       4   
  81    3      3       3   


Jive Adult

Result List

  1     (  54)  Niklas Dynesius - Andrea Tydèn       Q&Q
  2     (  90)  Martin Widén - Maud Widén            DCL
  3     (  51)  Daniel Noregran - Katerina Arnesson  DSW



Jive Adult

Final

Jive

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3    Result
  51 33333           5         3  
  54 11212 3    ----------     1  
  90 22121      5    -----     2  


Total

 Cpl   Jive  Total   Result
  51    3      3       3   
  54    1      1       1   
  90    2      2       2   


Jive Senior

Result List

  1     ( 100)  Henning Tönsberg - Carola Björnfot    ADK
  2     (  63)  Tomas Petersson - Eva Walden          DSW
  3     (  66)  Ronnie Tengroth - Maria Tengroth      DSW
  4     (  60)  Erland Salekärr - Elisabeth Salekärr  MÖLDK
  5     (  62)  Thure Björck - Eva Murvall Björck     Q&Q



Jive Senior

Final

Jive

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5    Result
  60 54454                3    -----     4  
  62 45545                     5         5  
  63 23213      3    ---------------     2  
  66 32332           5    ----------     3  
 100 11121 4    --------------------     1  


Total

 Cpl   Jive  Total   Result
  60    4      4       4   
  62    5      5       5   
  63    2      2       2   
  66    3      3       3   
 100    1      1       1   


Standard B-klass Junior

Result List

  1     ( 110)  Andreas Schween - Julia Bagge           Q&Q
  2     ( 112)  Victor Magnusson - Tyra Bysell          TYRESÖ
  3     ( 111)  Liam Hobbs - Christine Axelsson Örberg  MAGIC
  4     (  41)  Tom Wilson - Alva Gerre                 IMPE
  5     ( 114)  Albin Bergström - Elsa Hildebrand       SSDK
  6     ( 113)  Carl Gustafsson - Johanna Persson       IMPE



Standard B-klass Junior

Final

Waltz

 Cpl ABD 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  41 443                3    ----------     3  
 110 221      3    --------------------     1  
 111 534                2    ----------     4  
 112 612      2    --------------------     2  
 113 166                          3         6  
 114 355                     3    -----     5  


Tango

 Cpl ABD 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  41 544                2    ----------     4  
 110 111 3    -------------------------     1  
 111 432           2(5) 3    ----------     2  
 112 623           2(5) 2    ----------     3  
 113 265                     2(7) -----     5  
 114 356                     2(8) -----     6  


VienWaltz

 Cpl ABD 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  41 636                          3         6  
 110 111 3    -------------------------     1  
 111 343           2    ---------------     3  
 112 522      2    --------------------     2  
 113 255                     3    -----     5  
 114 464                2    ----------     4  


Foxtrot

 Cpl ABD 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  41 545                     3    -----     5  
 110 112 2    -------------------------     1  
 111 423           2(5) ---------------     3  
 112 631           2(4) ---------------     2  
 113 364                2    ----------     4  
 114 256                     2    -----     6  


Quickstep

 Cpl ABD 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  41 535                     3    -----     5  
 110 111 3    -------------------------     1  
 111 422      2    --------------------     2  
 112 643                2(7) 2(7) 3(13)    3.5
 113 256                     2    -----     6  
 114 364                2(7) 2(7) 3(13)    3.5


Total

 Cpl   Walt Tang Vien Foxt Quic  Total   Result
  41    3    4    6    5    5     23       4   
 110    1    1    1    1    1      5       1   
 111    4    2    3    3    2     14       3   
 112    2    3    2    2   3.5    12.5     2   
 113    6    5    5    4    6     26       6   
 114    5    6    4    6   3.5    24.5     5   


Standard B-klass Youth

Result List

  1     ( 125)  Marcus Johnson - Nicole Nguyen             BIRKA
  2     ( 123)  Isak Gerre - Wilma Hansson                 IMPE
  3     ( 120)  Jens Kjellin - Emilia Andersson            MAGIC
  4     ( 127)  David Hudjik - Ellen Larsson               IMPE
  5     ( 124)  Erik Söderberg - Ylva Stagler              MAGIC
  6     ( 122)  Adam Torebrandt - Ida Strandberg           SSDK

  7     ( 126)  Johan Lind - Johanna Fallström             Q&Q
  8     ( 128)  Ludvig Olsson - Maria Wedinger             SVDANS
  9     ( 121)  William Lindgren Stauch - Klara Magnusson  BIRKA



Standard B-klass Youth

Semifinal

     Waltz Tango VienW Foxtr Quick 
 Cpl ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE  Total Recalled
 120  XX X XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   23     X
 121 X      X                X        3      
 122 XXX X XXXXX XXXX  XX    X XX    18     X
 123 XXXX  XXX X XXXXX X XXX XXXXX   22     X
 124 XXXXX XXXXX  XXXX XXXXX  XXXX   23     X
 125 XXXXX X XXX XXXXX XXXXX XXXXX   24     X
 126    XX    X         XXXX  X  X    9      
 127 XXXXX X XXX XXXXX XXXXX XXXXX   24     X
 128    X   X    X   X                4      

Recalled: 120 122 123 124 125 127 

6 couples recalled


Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 120 16343           3(7) 4    ----------     2  
 122 35625                     4(15)5(21)    5.5
 123 63262           3(7) 3    ----------     3  
 124 42534                4    ----------     4  
 125 21411 3    -------------------------     1  
 127 54156                     4(15)5(21)    5.5


Tango

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 120 35333           4    ---------------     2  
 122 24615                3    ----------     5  
 123 63262           3    ---------------     3  
 124 41444                5    ----------     4  
 125 12521      4    --------------------     1  
 127 56156                     3    -----     6  


VienWaltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 120 35443                4    ----------     3  
 122 26624                3(8) 3    -----     5  
 123 61262      3    --------------------     2  
 124 42556                     4    -----     6  
 125 13311 3    -------------------------     1  
 127 54135                3(8) 5    -----     4  


Foxtrot

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 120 26343           3(8) ---------------     4  
 122 35625                     4    -----     6  
 123 61252      3    --------------------     2  
 124 43564                3    ----------     5  
 125 14411 3    -------------------------     1  
 127 52136           3(6) ---------------     3  


Quickstep

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 120 35343           3    ---------------     3  
 122 26625                     3    -----     6  
 123 61252      3    --------------------     2  
 124 42564                3(10)----------     5  
 125 13411 3    -------------------------     1  
 127 54136                3(8) ----------     4  


Total

 Cpl   Walt Tang Vien Foxt Quic  Total   Result
 120    2    2    3    4    3     14       3   
 122   5.5   5    5    6    6     27.5     6   
 123    3    3    2    2    2     12       2   
 124    4    4    6    5    5     24       5   
 125    1    1    1    1    1      5       1   
 127   5.5   6    4    3    4     22.5     4   


Standard B-klass Adult

Standard B-klass Senior

Standard A-klass Junior

Result List

  1     ( 182)  Axel Jehrlander - Ines-Maria Stefanescu  TYRESÖ
  2     ( 184)  Lucas Stocklassa - Lina Liljenberg       MAGIC
  3     ( 140)  Axel Söderberg - Nora Mattsson           MAGIC



Standard A-klass Junior

Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3    Result
 140 33233           5         3  
 182 11311 4    ----------     1  
 184 22122      5    -----     2  


Tango

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3    Result
 140 23233           5         3  
 182 11311 4    ----------     1  
 184 32122      4    -----     2  


VienWaltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3    Result
 140 23233           5         3  
 182 11312 3    ----------     1  
 184 32121      4    -----     2  


Foxtrot

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3    Result
 140 23233           5         3  
 182 11311 4    ----------     1  
 184 32122      4    -----     2  


Quickstep

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3    Result
 140 23333           5         3  
 182 11212 3    ----------     1  
 184 32121      4    -----     2  


Total

 Cpl   Walt Tang Vien Foxt Quic  Total   Result
 140    3    3    3    3    3     15       3   
 182    1    1    1    1    1      5       1   
 184    2    2    2    2    2     10       2   


Standard A-klass Youth

Result List

  1     ( 178)  Alexander Pavlov - Mie Udesen              Danmark
  2     ( 183)  Ingemar Moberg - Alexandra Kaleta          GED
  3     ( 180)  Filip Sjölander - Hedvig Mannius-Lindholm  MAGIC
  4     ( 181)  Philip Raabe - Emilie Almstedt             GED
  5     ( 185)  Felix Forsberg - Rebecka Komet             IMPE
  6     ( 150)  Thor Sandberg - Astrid Skarin              Q&Q
  7     ( 151)  Fredrik Sjöholm - Liv Berring              GDSK



Standard A-klass Youth

Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 150 56676                          4    -----     6  
 151 77767                               5         7  
 178 41411 3    ------------------------------     1  
 180 12343           4    --------------------     3  
 181 35534                3    ---------------     4  
 183 24222      4    -------------------------     2  
 185 63155                     4    ----------     5  


Tango

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 150 56666                          5    -----     6  
 151 77777                               5         7  
 178 31122      4    -------------------------     1  
 180 12543           3    --------------------     3  
 181 44434                5    ---------------     4  
 183 23311      3    -------------------------     2  
 185 65255                     4    ----------     5  


VienWaltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 150 56556                     3(15)----------     6  
 151 77677                               5         7  
 178 31713           4    --------------------     2  
 180 23442           3(7) --------------------     3  
 181 42334           3(8) --------------------     4  
 183 14121 3    ------------------------------     1  
 185 65265                     3(12)----------     5  


Foxtrot

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 150 56666                          5    -----     6  
 151 77777                               5         7  
 178 31411 3    ------------------------------     1  
 180 22533           4    --------------------     3  
 181 43344                5    ---------------     4  
 183 14222      4    -------------------------     2  
 185 65155                     4    ----------     5  


Quickstep

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 150 76665                          4    -----     6  
 151 67777                               5         7  
 178 31511 3    ------------------------------     1  
 180 24154                4    ---------------     4  
 181 43432           3    --------------------     3  
 183 12223      4    -------------------------     2  
 185 55346                     4    ----------     5  


Total

 Cpl   Walt Tang Vien Foxt Quic  Total   Result
 150    6    6    6    6    6     30       6   
 151    7    7    7    7    7     35       7   
 178    1    1    2    1    1      6       1   
 180    3    3    3    3    4     16       3   
 181    4    4    4    4    3     19       4   
 183    2    2    1    2    2      9       2   
 185    5    5    5    5    5     25       5   


Standard A-klass Adult

Standard A-klass Senior

Latin B-klass Junior

Result List

  1     (  41)  Tom Wilson - Alva Gerre                 IMPE
  2     (  39)  Erik Rudberg - Saga Brundin             GED
  3     ( 110)  Andreas Schween - Julia Bagge           Q&Q
  4     ( 112)  Victor Magnusson - Tyra Bysell          TYRESÖ
  5     ( 140)  Axel Söderberg - Nora Mattsson          MAGIC
  6     ( 111)  Liam Hobbs - Christine Axelsson Örberg  MAGIC

  7     ( 113)  Carl Gustafsson - Johanna Persson       IMPE
  8     ( 114)  Albin Bergström - Elsa Hildebrand       SSDK



Latin B-klass Junior

Semifinal

     Sam Cha Rum Pas Jiv 
 Cpl ABE ABE ABE ABE ABE  Total Recalled
  39  XX  XX XXX XXX XXX   13     X
  41 XXX XXX XXX XXX XXX   15     X
 110 XXX XXX XXX XXX XXX   15     X
 111 X X X   X   XX  XXX    9     X
 112  XX XXX XXX XXX XXX   14     X
 113 XX  X X  X    X   X    7      
 114 X X  X    X   X        5      
 140 XX  XXX XXX XX  XX    12     X

Recalled:  39  41 110 111 112 140 

6 couples recalled


Final

Samba

 Cpl ABE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  39 223      2    --------------------     2  
  41 114 2    -------------------------     1  
 110 332           3    ---------------     3  
 111 466                          3         6  
 112 541                2    ----------     4  
 140 655                     2    -----     5  


Cha-Cha

 Cpl ABE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  39 132      2(3) --------------------     1  
  41 224      2(4) --------------------     2  
 110 313           3    ---------------     3  
 111 466                          3         6  
 112 541                2    ----------     4  
 140 655                     2    -----     5  


Rumba

 Cpl ABE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  39 234           2    ---------------     3  
  41 113 2    -------------------------     1  
 110 422      2    --------------------     2  
 111 366                          3         6  
 112 541                2    ----------     4  
 140 655                     2    -----     5  


Paso-Doble

 Cpl ABE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  39 233           3    ---------------     3  
  41 114 2    -------------------------     1  
 110 422      2    --------------------     2  
 111 366                          3         6  
 112 541                2    ----------     4  
 140 655                     2    -----     5  


Jive

 Cpl ABE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  39 232      2    --------------------     2  
  41 113 2    -------------------------     1  
 110 424                3    ----------     3  
 111 355                     3    -----     5  
 112 541                2    ----------     4  
 140 666                          3         6  


Total

 Cpl   Samb Cha- Rumb Paso Jive  Total   Result
  39    2    1    3    3    2     11       2   
  41    1    2    1    1    1      6       1   
 110    3    3    2    2    3     13       3   
 111    6    6    6    6    5     29       6   
 112    4    4    4    4    4     20       4   
 140    5    5    5    5    6     26       5   


Latin B-klass Youth

Result List

  1     ( 150)  Thor Sandberg - Astrid Skarin              Q&Q
  2     ( 151)  Fredrik Sjöholm - Liv Berring              GDSK
  3     ( 120)  Jens Kjellin - Emilia Andersson            MAGIC
  4     ( 123)  Isak Gerre - Wilma Hansson                 IMPE
  5     ( 122)  Adam Torebrandt - Ida Strandberg           SSDK
  6     ( 121)  William Lindgren Stauch - Klara Magnusson  BIRKA

  7/8   ( 126)  Johan Lind - Johanna Fallström             Q&Q
  7/8   ( 128)  Ludvig Olsson - Maria Wedinger             SVDANS



Latin B-klass Youth

Semifinal

     Samba Cha-C Rumba Paso- Jive  
 Cpl ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE  Total Recalled
 120 XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   25     X
 121 XXXXX XX XX XXXXX XXX X XXX X   22     X
 122  XXXX  XXXX  XXXX  XXXX  X XX   19     X
 123  XX X   X X  XXXX  XX   XXXX    15     X
 126 X  X  XX X  X     X  X    XX    10      
 128 X     X X   X     X  XX X X X   10      
 150 XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX XX XX   24     X
 151 XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   25     X

Recalled: 120 121 122 123 150 151 

6 couples recalled


Final

Samba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 120 34232           4    ---------------     2  
 121 46661                          5         6  
 122 53525                     5    -----     4  
 123 65146                     3    -----     5  
 150 21354           3    ---------------     3  
 151 12413      3    --------------------     1  


Cha-Cha

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 120 35354                3(10)----------     4  
 121 46662                          5         6  
 122 63545                     4    -----     5  
 123 54126                3(7) ----------     3  
 150 21431      3    --------------------     2  
 151 12213      4    --------------------     1  


Rumba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 120 34454                4    ----------     3  
 121 66662                          5         6  
 122 52525                     5    -----     5  
 123 45146                3    ----------     4  
 150 21211 3    -------------------------     1  
 151 13333           5    ---------------     2  


Paso-Doble

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 120 34433           3    ---------------     3  
 121 66662                          5         6  
 122 53555                     5    -----     5  
 123 45246                3    ----------     4  
 150 11321 3    -------------------------     1  
 151 22114      4    --------------------     2  


Jive

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 120 34453                4    ----------     3  
 121 46664                          5         6  
 122 52525                     5    -----     4  
 123 65336                     3    -----     5  
 150 13141 3    -------------------------     1  
 151 21212      5    --------------------     2  


Total

 Cpl   Samb Cha- Rumb Paso Jive  Total   Result
 120    2    4    3    3    3     15       3   
 121    6    6    6    6    6     30       6   
 122    4    5    5    5    4     23       5   
 123    5    3    4    4    5     21       4   
 150    3    2    1    1    1      8       1     Rule 10
 151    1    1    2    2    2      8       2     Rule 10


Latin B-klass Adult

Latin B-klass Senior

Latin A-klass Junior

Latin A-klass Youth

Latin A-klass Adult

Result List

  1     ( 175)  Dawid Kaleta - Frida Steffensen             GED
  2     ( 162)  Björn Pemer - Katja Lujan-Engelholm         SSDK
  3     ( 170)  Jacob Persson - Linn Hegdal                 IMPE
  4     ( 177)  Jacob Edwards - Ingrid Vari                 GED
  5     ( 168)  Joakim Rosendahl - Stine Overgård Andersen  TÄBY
  6     ( 178)  Alexander Pavlov - Mie Udesen               Danmark
  7     ( 166)  Per Almberg - Anita Teeling                 SVDANS

  8     ( 173)  Christopher Carrwik - Matilda Majoran       GED
  9/11  ( 167)  Ivan Savic - Josefine Sagdahl               GED
  9/11  ( 176)  John Nordberg - Felicia Taube               TYRESÖ
  9/11  ( 179)  James Johansson - Leila Frövik              GED
 12     ( 161)  Sam Ardekani - Fanny Sandegren              BIRKA

 13/14  ( 160)  André Ebbesson - Celine Mois                IMPE
 13/14  ( 164)  William Baastad - Matilda Mejstedt          START
 15     ( 174)  Christian Fredh - Hedvig Löfwall            SVDANS
 16     ( 242)  Tino Sacaneno-Nystrand - Johanna Vo-Van     IMPE
 17     ( 165)  Dan Larsen - Sandra Angleby                 GED
 18     ( 163)  Marcus Häggström - Anna Granström           GDSK
 19     ( 172)  Tobias Celander - Elin Persson              START




Latin A-klass Adult

Round 1

     Samba Cha-C Rumba Paso- Jive  
 Cpl ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE  Total Recalled
 160   X     X     X     X     X      5      
 161 XX    XX     X    XX    X        8      
 162 XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   25     X
 163 X                                1      
 164                                  0      
 165                                  0      
 166    X  X X X X XXX XXXXX X XXX   17     X
 167  XXXX  X XX  X XX   XXX   XXX   16     X
 168 XX X  XXXXX XX  X XX XX XX XX   19     X
 170 XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   25     X
 172          X                 X     2      
 173     X     X     X     X     X    5      
 174    X   X    X              X     4      
 175 XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   25     X
 176   X X       XXXX  X  X  XX      10      
 177 XX  X XXXXX X XXX XXXXX XXX X   21     X
 178 XXXXX X  XX XX XX XX XX XX XX   20     X
 179 XXXXX X XX    XX    X    XX     13     X
 242   X    XX    XX    XX    XX      9      

Recalled: 162 166 167 168 170 175 177 178 179 

9 couples recalled


2nd try

     Samba Cha-C Rumba Paso- Jive  
 Cpl ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE  Total Recalled
 160   XX    XX     X    X     X X    8      
 161 XX    XX    XXX   XX    XX X    12     X
 162                                  0     R
 163 X                                1      
 164       XX    X  X  X  X  X  X     8      
 165           X     X     X          3      
 166                                  0     R
 167                                  0     R
 168                                  0     R
 170                                  0     R
 172                                  0      
 173  XX X   X X   X X   XXX  X XX   13     X
 174    XX    X     X          X      5      
 175                                  0     R
 176 XX XX XX XX XXX X XXXXX XXX X   21     X
 177                                  0     R
 178                                  0     R
 179                                  0     R
 242   X     X    X     X             4      

Recalled: 161 162 166 167 168 170 173 175 176 177 178 179 

12 couples recalled


Semifinal

     Samba Cha-C Rumba Paso- Jive  
 Cpl ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE  Total Recalled
 161                                  0      
 162  XXXX XXXXX  XXXX  XXXX  XXXX   21     X
 166 X XXX X XXX XXXXX XXX X X X X   20     X
 167          X      X                2      
 168 XX  X XXX X XXXX  X   X XX XX   17     X
 170 XXX   XXXX  XXXX  XXXX  XXXX    19     X
 173                 X     X     X    3      
 175 XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   25     X
 176         X            X           2      
 177 XXXXX XX  X X XXX XXXXX XXXXX   22     X
 178 XX XX  X XX XX    XXXX  XXXX    17     X
 179   XX                             2      

Recalled: 162 166 168 170 175 177 178 

7 couples recalled


Final

Samba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 162 72212      4    -------------------------     2  
 166 36574                     3(12)4(18)5(25)    6.5
 168 55653                     4    ----------     5  
 170 24366                3(9) ---------------     4  
 175 41121 3    ------------------------------     1  
 177 17437                3(8) ---------------     3  
 178 63745                     3(12)4(18)5(25)    6.5


Cha-Cha

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 162 72312      3    -------------------------     2  
 166 37576                          3    -----     7  
 168 56763                          4    -----     6  
 170 23254           3    --------------------     3  
 175 41131 3    ------------------------------     1  
 177 15447                3    ---------------     4  
 178 64625                     3    ----------     5  


Rumba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 162 72412      3    -------------------------     2  
 166 47276                          3(12)-----     6  
 168 56663                          5    -----     5  
 170 23355           3    --------------------     3  
 175 31121 3    ------------------------------     1  
 177 15534                3    ---------------     4  
 178 64747                          3(14)-----     7  


Paso-Doble

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 162 72212      4    -------------------------     2  
 166 37473                3(10)---------------     3  
 168 54555                     5    ----------     5  
 170 46364                3(11)---------------     4  
 175 21131 3    ------------------------------     1  
 177 15746                     3    ----------     6  
 178 63627                          4    -----     7  


Jive

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 162 72212      4    -------------------------     2  
 166 47477                               5         7  
 168 55636                     3    ----------     6  
 170 26355                     4    ----------     5  
 175 31121 3    ------------------------------     1  
 177 14564                3(9) ---------------     3  
 178 63743                3(10)---------------     4  


Total

 Cpl   Samb Cha- Rumb Paso Jive  Total   Result
 162    2    2    2    2    2     10       2   
 166   6.5   7    6    3    7     29.5     7     Rule 11
 168    5    6    5    5    6     27       5   
 170    4    3    3    4    5     19       3   
 175    1    1    1    1    1      5       1   
 177    3    4    4    6    3     20       4   
 178   6.5   5    7    7    4     29.5     6     Rule 11


Rule 11 calculations

 Cpl 1-1   1-2   1-3   1-4   1-5   1-6   1-7     Result
 166                               15    ------    7 
 178                               20    ------    6 


A-klass Standard Junior/youth

A-klass standard Adult/Senior

Result List

  1     ( 193)  Hampus Norberg - Lana Murphy Åström         ADK
  2     ( 175)  Dawid Kaleta - Frida Steffensen             GED
  3     ( 178)  Alexander Pavlov - Mie Udesen               Danmark
  4     ( 195)  Martin Paulsson - Joanna Rajska             IMPE
  5     ( 168)  Joakim Rosendahl - Stine Overgård Andersen  TÄBY
  6     ( 192)  Henrik Frisk - Sofie Pemer                  SSDK

  7     ( 176)  John Nordberg - Felicia Taube               TYRESÖ
  8     ( 190)  Leif Arfert - Majbritt Arfert               MAGIC
  9/12  ( 161)  Sam Ardekani - Fanny Sandegren              BIRKA
  9/12  ( 163)  Marcus Häggström - Anna Granström           GDSK
  9/12  ( 191)  Simon Lithner - Malin Perman                ADK
  9/12  ( 194)  Daniel Holmgren - Sara Heljesten            SSDK



A-klass standard Adult/Senior

Semifinal

     Waltz Tango VienW Foxtr Quick 
 Cpl ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE  Total Recalled
 161                                  0      
 163                                  0      
 168 XX XX XXXXX XXXXX XXX X XXXXX   23     X
 175 XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX X XXX   24     X
 176   X X   XXX  X XX    XX  X  X   12      
 178 XXXXX XX X  X  X  XX X  XXXX    17     X
 190               X     X            2      
 191                                  0      
 192 XXXX  XXXXX XXX X XXXXX XXXXX   23     X
 193 XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   25     X
 194                                  0      
 195 XXXXX XXX X XXXXX XXXXX XXXXX   24     X

Recalled: 168 175 178 192 193 195 

6 couples recalled


Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 168 46564                     3(13)5(25)    5.5
 175 23231      3    --------------------     2  
 178 34623           3    ---------------     3  
 192 65446                     3(13)5(25)    5.5
 193 11312 3    -------------------------     1  
 195 52155                     5    -----     4  


Tango

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 168 46564                     3(13)5(25)    5.5
 175 13111 4    -------------------------     1  
 178 34633           3    ---------------     3  
 192 65446                     3(13)5(25)    5.5
 193 21222      5    --------------------     2  
 195 52355                     5    -----     4  


VienWaltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 168 46556                     3    -----     6  
 175 25341           3(6) ---------------     2  
 178 34623           3(8) ---------------     3  
 192 63435                3(10)----------     5  
 193 11212 3    -------------------------     1  
 195 52164                3(7) ----------     4  


Foxtrot

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 168 46554                     4(18)-----     5  
 175 23221      4    --------------------     2  
 178 34633           3    ---------------     3  
 192 65446                     3    -----     6  
 193 11312 3    -------------------------     1  
 195 52165                     4(13)-----     4  


Quickstep

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 168 46544                3    ----------     4  
 175 35232           4(10)---------------     3  
 178 23613           4(9) ---------------     2  
 192 64456                     3    -----     6  
 193 11121 4    -------------------------     1  
 195 52365                     4    -----     5  


Total

 Cpl   Walt Tang Vien Foxt Quic  Total   Result
 168   5.5  5.5   6    5    4     26       5   
 175    2    1    2    2    3     10       2   
 178    3    3    3    3    2     14       3   
 192   5.5  5.5   5    6    6     28       6   
 193    1    2    1    1    1      6       1   
 195    4    4    4    4    5     21       4   


Prova på upp till 16 (vals)

Result List

  1     ( 202)  Ilez Toldiev - Aina Toldieva                 SDK
  2     ( 200)  Yasmin Valfridsson Hugnes - Tilde Backlund   STDK
  3     ( 201)  Ebba Godin - Anna Rehnberg                   STDK



Prova på upp till 16 (vals)

Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3    Result
 200 32122      4    -----     2  
 201 23333           5         3  
 202 11211 4    ----------     1  


Total

 Cpl   Walt  Total   Result
 200    2      2       2   
 201    3      3       3   
 202    1      1       1   


Prova på över 16 (vals)

Result List

  1     ( 210)  Magnus Hernegran - Hannah Björklund    DKE
  2     ( 214)  Tomas Lidén - Sofia Lidén                DCL
  3     ( 211)  Björn Tennander - Margareta Tennander    DCL
  4     ( 212)  Glen Enkvist - Harriet Enkvist           DCL



Prova på över 16 (vals)

Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4    Result
 210 22211      5    ----------     1  
 211 31333           5    -----     3  
 212 44444                5         4  
 214 13122      4    ----------     2  


Total

 Cpl   Walt  Total   Result
 210    1      1       1   
 211    3      3       3   
 212    4      4       4   
 214    2      2       2   


Prova på upp till 16 cha-cha

Result List

  1     ( 202)  Ilez Toldiev - Aina Toldieva                 SDK
  2     ( 200)  Yasmin Valfridsson Hugnes - Tilde Backlund   STDK
  3     ( 201)  Ebba Godin - Anna Rehnberg                   STDK



Prova på upp till 16 cha-cha

Final

Cha-Cha

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3    Result
 200 22222      5    -----     2  
 201 33333           5         3  
 202 11111 5    ----------     1  


Total

 Cpl   Cha-  Total   Result
 200    2      2       2   
 201    3      3       3   
 202    1      1       1   


Prova på över 16 cha-cha

Result List

  1     ( 210)  Magnus Hernegran - Hannah Björklund    DKE
  2     ( 211)  Björn Tennander - Margareta Tennander    DCL
  3     ( 214)  Tomas Lidén - Sofia Lidén                DCL
  4     ( 220)  Mikael Söderberg - Titti Gentele         DCL
  5     ( 212)  Glen Enkvist - Harriet Enkvist           DCL
  6     ( 221)  Alexander Botis - Sofia Lindqvist        DCL
  7     ( 222)   John Lundgren - Ann-Sofie Schuberg      DCL



Prova på över 16 cha-cha

Final

Cha-Cha

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6  1-7    Result
 210 11111 5    ------------------------------     1  
 211 22327      3    -------------------------     2  
 212 63564                     3    ----------     5  
 214 44233           3    --------------------     3  
 220 35452                3    ---------------     4  
 221 76645                          4    -----     6  
 222 57776                               5         7  


Total

 Cpl   Cha-  Total   Result
 210    1      1       1   
 211    2      2       2   
 212    5      5       5   
 214    3      3       3   
 220    4      4       4   
 221    6      6       6   
 222    7      7       7   


Standard B-klass Adult/Senior

Result List

  1     ( 230)  Alexey Vorobyev - Gabriella Josefsson  UDK
  2     ( 234)  Patrik Granholm - Elise Langenkamp     UDK
  3     ( 233)  Henning Tönsberg - Marianne Eklund     ADK
  4     ( 232)  Peter Jonsson - Ellen Bennet           TÄBY
  5     ( 231)  Fred Vogelaar - Annelies Vogelaar      Q&Q



Standard B-klass Adult/Senior

Final

Waltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5    Result
 230 21312      4    ---------------     1  
 231 55555                     5         5  
 232 32424           3(7) ----------     4  
 233 44131           3(5) ----------     3  
 234 13243           4    ----------     2  


Tango

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5    Result
 230 11342      3(4) ---------------     1  
 231 55555                     5         5  
 232 42424                5    -----     4  
 233 34131           4    ----------     3  
 234 23213      3(5) ---------------     2  


VienWaltz

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5    Result
 230 21312      4    ---------------     1  
 231 55555                     5         5  
 232 42444                5    -----     4  
 233 33131           5    ----------     3  
 234 14223      3    ---------------     2  


Foxtrot

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5    Result
 230 11312 3    --------------------     1  
 231 45555                     5         5  
 232 52444                4    -----     4  
 233 33131           5    ----------     3  
 234 24223      3    ---------------     2  


Quickstep

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5    Result
 230 21322      4    ---------------     1  
 231 45555                     5         5  
 232 52433           3    ----------     4  
 233 33141           4    ----------     3  
 234 14214      3    ---------------     2  


Total

 Cpl   Walt Tang Vien Foxt Quic  Total   Result
 230    1    1    1    1    1      5       1   
 231    5    5    5    5    5     25       5   
 232    4    4    4    4    4     20       4   
 233    3    3    3    3    3     15       3   
 234    2    2    2    2    2     10       2   


A-klass Latin Junior/Youth

Result List

  1     ( 183)  Ingemar Moberg - Alexandra Kaleta          GED
  2     ( 178)  Alexander Pavlov - Mie Udesen              Danmark
  3     ( 181)  Philip Raabe - Emilie Almstedt             GED
  4     ( 185)  Felix Forsberg - Rebecka Komet             IMPE
  5     ( 182)  Axel Jehrlander - Ines-Maria Stefanescu    TYRESÖ
  6     ( 241)  Hugo Nordström - Clara Cornéer             MÖLDK

  7     ( 243)  Valentin Zhybchyn - Ida Sund               Q&Q/SSDK
  8     ( 240)  Albin Myrbäck - Amila Alidzanovic          Q&Q
  9     ( 184)  Lucas Stocklassa - Lina Liljenberg         MAGIC
 10/11  ( 180)  Filip Sjölander - Hedvig Mannius-Lindholm  MAGIC
 10/11  ( 242)  Tino Sacaneno-Nystrand - Johanna Vo-Van    IMPE



A-klass Latin Junior/Youth

Semifinal

     Samba Cha-C Rumba Paso- Jive  
 Cpl ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE  Total Recalled
 178 XX XX XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   24     X
 180        X                 X       2      
 181 XXX X XXX X XXX X XXX X XXXXX   21     X
 182 XXXXX XXXXX XXXXX XX XX X XXX   23     X
 183 XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   25     X
 184     X     X     X          X     4      
 185 XXXX  XXXX  XXXX  XXXX  XXX     19     X
 240 X     X     X     X     X        5      
 241  XXXX   XX   XXX   XXXX   XXX   16     X
 242   X                 X            2      
 243    X     XX    XX    XX  X  X    9      

Recalled: 178 181 182 183 185 241 

6 couples recalled


Final

Samba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 178 51531           3(5) ---------------     2  
 181 22453           3(7) ---------------     3  
 182 44625                3(10)----------     6  
 183 36312           4    ---------------     1  
 185 15246                3(7) ----------     4  
 241 63164                3(8) ----------     5  


Cha-Cha

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 178 51432           3(6) ---------------     2  
 181 32543           3(8) ---------------     3  
 182 43625                3(9) ----------     5  
 183 26111 3    -------------------------     1  
 185 14356                3(8) ----------     4  
 241 65264                     3    -----     6  


Rumba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 178 51433           3    ---------------     2  
 181 42542                4    ----------     3  
 182 35624                3(9) ----------     5  
 183 16311 3    -------------------------     1  
 185 24256                3(8) ----------     4  
 241 63165                     3    -----     6  


Paso-Doble

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 178 51242      3    --------------------     2  
 181 32534           3(8) 4(12)5    -----     3  
 182 43623           3(8) 4(12)4    -----     4  
 183 16411 3    -------------------------     1  
 185 25356                     4    -----     5  
 241 64165                     3    -----     6  


Jive

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
 178 51313           4    ---------------     2  
 181 43552                3(9) ----------     5  
 182 34634                4    ----------     3  
 183 16221      4    --------------------     1  
 185 25466                     3    -----     6  
 241 62145                3(7) ----------     4  


Total

 Cpl   Samb Cha- Rumb Paso Jive  Total   Result
 178    2    2    2    2    2     10       2   
 181    3    3    3    3    5     17       3   
 182    6    5    5    4    3     23       5     Rule 10
 183    1    1    1    1    1      5       1   
 185    4    4    4    5    6     23       4     Rule 10
 241    5    6    6    6    4     27       6   


Latin B-klass Adult/Senior

Result List

  1     ( 191)  Simon Lithner - Malin Perman                      ADK
  2     ( 230)  Alexey Vorobyev - Gabriella Josefsson             UDK
  3     ( 252)  Stefan Öberg - Julia Geronson                     IMPE
  4     ( 251)  Sebastian Boström - Agnes Johannesson             GED
  5     ( 253)  Stefan Gustafsson - Sophia Carlsson Gyllenhammar  START/Q&Q
  6     (  50)  Oscar Cardfelt - Aili Larusson                    GED

  7     ( 250)  Nikodemus Lundh - Stina Hägg                      GED
  8     (  55)  Jacob Lindborg - Jessica Andersson                GED
  9     ( 194)  Daniel Holmgren - Sara Heljesten                  SSDK
 10     (  65)  Jonas Schiött - Desirée Holzner                   MÖLDK
 11     ( 232)  Peter Jonsson - Ellen Bennet                      TÄBY
 12/13  (  52)  Daniel Andersson - Evelinn Stjärnlöf              TWDK
 12/13  ( 231)  Fred Vogelaar - Annelies Vogelaar                 Q&Q



Latin B-klass Adult/Senior

Semifinal

     Samba Cha-C Rumba Paso- Jive  
 Cpl ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE ABCDE  Total Recalled
  50  XXXX  X  X  X XX  X XX  X XX   15     X
  52                                  0      
  55  X  X     X   X X   X X     X    8      
  65 X     XX    X     X              5      
 191 XX XX XX X  XXX X XXXX  XXXXX   20     X
 194    X  X   X    X     X     X     6      
 230 X XXX  XXXX XXX X  X XX XXXXX   20     X
 231                                  0      
 232         X                        1      
 250 X X   X XX  XX X  X X   XXX     13      
 251 XXXXX X XXX X XXX XXX X X X X   20     X
 252 XXXX  XXXXX XXXXX XXXXX XXXXX   24     X
 253  XX X  XXX   XXX  XXXXX XXXX    18     X

Recalled:  50 191 230 251 252 253 

6 couples recalled


Final

Samba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  50 65663                          5         6  
 191 11115 4    -------------------------     1  
 230 22321      4    --------------------     2  
 251 36454                3    ----------     4  
 252 43232           4    ---------------     3  
 253 54546                     4    -----     5  


Cha-Cha

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  50 66655                          5         6  
 191 11114 4    -------------------------     1  
 230 22331      3    --------------------     2  
 251 34562                3    ----------     4  
 252 43243           3    ---------------     3  
 253 55426                     4    -----     5  


Rumba

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  50 66656                          5         6  
 191 11111 5    -------------------------     1  
 230 22322      4    --------------------     2  
 251 34563                3    ----------     4  
 252 43234           3    ---------------     3  
 253 55445                     5    -----     5  


Paso-Doble

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  50 66665                          5         6  
 191 11111 5    -------------------------     1  
 230 32322      3    --------------------     2  
 251 25553                     5    -----     5  
 252 43234           3    ---------------     3  
 253 54446                3    ----------     4  


Jive

 Cpl ABCDE 1-1  1-2  1-3  1-4  1-5  1-6    Result
  50 64655                     3(14)-----     6  
 191 11111 5    -------------------------     1  
 230 22323      3    --------------------     2  
 251 36562                     3(10)-----     5  
 252 43244                5    ----------     3  
 253 55436                     4    -----     4  


Total

 Cpl   Samb Cha- Rumb Paso Jive  Total   Result
  50    6    6    6    6    6     30       6   
 191    1    1    1    1    1      5       1   
 230    2    2    2    2    2     10       2   
 251    4    4    4    5    5     22       4   
 252    3    3    3    3    3     15       3   
 253    5    5    5    4    4     23       5   


strykningar



Läs mer

Quick & Quick Autumn Trophy 2014-11-22 Sundbyberg

inbjudan_quick_quick_trophy_2014-11-22
Välkommen till Quick & Quick Autumn Trophy i standard och latin lördag 22/11 med start 12:00 i Löthallen i Sundbyberg (Fredsgränd 4, karta). Insläpp from 10.00.

Biljettpris: (Endast kontant betalning, närmaste bankomat Sturegatan 33, 700 m från Löthallen))
Vuxna: 120:-, 7-16 år: 60:-,
Bordsplatser (Är nu slut) : 180:- (Förköp 160:-), boka via bokning@dansskola.se

Ã…ka kollektivt: T-bana Duvbo station promenad 440 m. Buss 515 till Sundbybergs idrottsplats promenad 400 m

Parkering: Det finns mycket begränsat med parkeringsplatser vid Löthallen och trångt för avlämning. Mittremsan av Thulegatan har haft lediga platser tidigare.

Tävlande se även Inbjudan