månadsarkiv: november 2015

Preliminärt tidsschema Autumn Trophy GP 28/11

——– OBS PRELIMINÄRT —————————————————————

PRELIMINÄRT Tidsschema GP Standard och Latin (start 12.00)

1A           Vals Barn                                                  Semifinal

1B           Vals Junior                                               Normal          Heat 1

2A           Vals Senior                                               Semifinal

2B           Vals Junior                                               Normal          Heat 2

3A           Slow Fox Barn/Junior/Youth                    Semifinal

3B           Slow Fox Adult/Senior                             Semifinal

4A           Quickstep Barn                                        Semifinal

4B           Quickstep Junior                                      Semifinal       Heat 1

5A           Quickstep Senior                                     Semifinal

5B           Quickstep Junior                                      Semifinal       Heat 2

6B           Vals Junior                                               Semifinal

7A           Vals Barn                                                  Final

7B           Vals Youth                                                Direktfinal

8A           Vals Senior                                               Final

8B           Vals Adult                                                 Direktfinal

9A           Prova på vals under 16                            Direktfinal

9B           Vals Junior                                               Final

10A         Slowfox Barn/Junior/Youth                                            Final

10B         Slowfox Adult/Senior                               Final

11A         Quickstep Barn                                        Final

11B         Quickstep Junior                                      Final

12A         QuickStep Senior                                     Final

12B         Quickstep Youth/Adult                             Direktfinal

13            Standard B-klass Junior                           Semifinal
Prisutdelning Rekrytering Standard
14            Standard A-klass Junior/Youth                Semifinal

15            Standard A-klass Adult/Senior                 Semifinal       2 heats

16            Standard B-klass Barn                             Direktfinal

17            Standard B-klass Junior                           Final

18            Standard B-klass Youth                           Direktfinal

19            Standard B-klass Adult/Senior                 Direktfinal

20            Standard A-klass Junior/Youth                Final

21            Standard A-klass Adult/Senior                 Final

Prisutdelning Standard

Latin ca 15.30

22A         Cha-cha Barn                                           Semifinal

22B         Cha-cha Junior                                        Normal          Heat 1

23A         Cha-cha Senior                                        Semifinal

23B         Cha-cha Junior                                        Normal          Heat 2

24A         Rumba Barn                                                                  Semifinal

24B         Rumba Junior                                          Normal          Heat 1

25B         Rumba Junior                                          Normal          Heat 2

26A         Jive Barn                                                  Semifinal

26B         Jive Junior                                                Normal          Heat 1

27B         Jive Junior                                                Normal          Heat 2

28B         Cha-cha Junior                                        Semifinal

29B         Rumba Junior                                          Semifinal

30B         Jive Junior                                                Semifinal

31A         Cha-Cha Barn                                          Final

31B         Cha-Cha Junior                                        Final

32A         Cha-cha Youth/Adult                                Direktfinal

32B         Prova på Cha-Cha under 16                    Direktfinal

33A         Cha-Cha Senior                                       Final

34A         Rumba Barn                                             Final

34B         Rumba Junior                                          Final

35A         Rumba Youth/Adult                                  Direktfinal

35B         Rumba Senior                                          Direktfinal

36A         Jive Barn                                                  Final

36B         Jive Junior                                                Final

37A         Jive Youth/Adult                                       Direktfinal

37B         Jive Senior                                               Direktfinal

38            Latin A-klass Adult/Senior                        Normal (2 heat)

Prisutdelning Rekrytering Latin

39            Latin A-klass Junior                                  Uppvärmningsrunda

40            Latin A-klass Adult/Senior                        2nd Try

41            Latin B-klass Junior                                  Semifinal

42            Latin B-klass Youth                                  Semifinal

43            Latin B-klass Adult                                   Semifinal

44            Latin A-klass Youth                                  Semifinal

45            Latin A-klass Adult/Senior                        Semifinal

46            Latin B-klass Barn                                    Direktfinal

47            Latin B-klass Junior                                  Final

48            Latin B-klass Youth                                  Final

49            Latin B-klass Adult                                   Final

50            Latin A-klass Junior                                  Direktfinal

51            Latin A-klass Youth                                  Final

52            Latin A-klass Adult/Senior                        Final

Ca 19.00 Prisutdelning

Autumn Trophy 28/11 i Löthallen Sundbyberg

Välkommen till Quick & Quick Autumn Trophy GP Standard och Latin Lördagen 28/11 med start 12:00 i Löthallen i Sundbyberg (Fredsgränd 4, karta). Insläpp from 10.00.

Vuxna 140:- barn-16 år 60:-
Bordsplatser:200 kr/plats (eller förköp senast 20/11 180:- bokning@dansskola.se)
Vi tar Swish och kort.

Tävlande: Inbjudan hittar ni här. Anmälningsavgift:150 kr för dansare i 1 gren. 200 kr för dansare i 2 grenar
Viktigt: Vid inbetalning av startavgifter och bordsbokning ange klubb!
Nytt: Vi har prova-på-klasser för barn/ungdom mer information