månadsarkiv: april 2016

Quick & Quick Trophy 2016 Preliminärt tidsschema

Preliminärt!!!!Tidsschema GP Standard och Latin

  • 1A           Vals Barn                                                  Semifinal
  • 1B           Vals Junior                                               Semifinal       Heat 1
  • 2B           Vals Junior                                               Seminifinal    Heat 2
  • 2A           Vals Youth/Adult                                       Semifinal       Heat 1
  • 3A           Vals Youth/Adult                                       Semifinal       Heat 2
  • 3B           Vals Senior                                               Semifinal       Heat 1
  • 4B           Vals Senior                                               Semifinal       Heat 2
  • 5A           Slow Fox Barn/Junior                               Semifinal
  • 6A           Slow Fox Youth/Adult                               Semifinal
  • 6B           Slow Fox Senior                                       Semifinal
  • 7B           Quickstep Junior                                      Semifinal
  • 7A           Quickstep Youth/Adult                             Semifinal
  • 8B           Quickstep Senior                                     Semifinal       Heat 1
  • 9B           Quickstep Senior                                     Semifinal       Heat 2
  • 10A         Vals Barn                                                  Final
  • 10B         Vals Junior                                               Final
  • 11A         Vals Youth/Adult                                       Final
  • 11B         Vals Senior                                               Final
  • 12A         Slowfox Barn/Junior                                 Final
  • 13A         Slowfox Youth/Adult                                Final
  • 13B         Slowfox Senior                                         Final
  • 14A         Quickstep Barn                                        Direktfinal
  • 14B         Quickstep Junior                                      Final
  • 15A         Quickstep Youth/Adult                             Final
  • 15B         QuickStep Senior                                     Final
  • 16            Standard B-klass Barn/Junior                  Semifinal
  • 17            Standard B-klass Youth/Adult                  Semifinal
  • Prisutdelning Rekrytering Standard
  • 18            Standard A-klass Junior/Youth                Uppvärmning
  • 19            Standard A-klass Adult/Senior                 Semifinal
  • 20            Standard B-klass Barn/Junior                  Final
  • 21            Standard B-klass Youth/Adult                  Final
  • 22            Standard B-klass Senior                          Direktfinal
  • 23            Standard A-klass Junior/Youth                Direktfinal
  • 24            Standard A-klass Adult/Senior                 Final
  • Prisutdelning Standard Latin ca 15.30
  • 25A         Cha-cha Barn                                           Semifinal
  • 25B         Cha-cha Junior                                        Normal          Heat 1
  • 26B         Cha-cha Junior                                        Normal          Heat 2
  • 27A         Cha-cha youth/Adult                                Semifinal       Heat 1
  • 28A         Cha-cha youth/Adult                                Semifinal       Heat 2
  • 27B         Cha-cha Senior                                        Normal          Heat 1
  • 28B         Cha-cha Senior                                        Normal          Heat 2
  • 29B         Cha-cha Junior                                        Semifinal
  • 30A         Rumba Barn                                                                  Semifinal
  • 30B         Rumba Junior                                          Normal          Heat 1
  • 31B         Rumba Junior                                          Normal          Heat 2
  • 31A         Rumba Youth/Adult                                  Semifinal
  • 32B         Rumba Senior                                          Semifinal
  • 33B         Rumba Junior                                           Semifinal
  • 34A         Jive Barn                                                  Semifinal
  • 34B         Jive Junior                                                Normal          Heat 1
  • 35B         Jive Junior                                                Normal          Heat 2
  • 35A         Jive Youth/Adult                                       Semifinal
  • 36B         Jive Senior                                                Semifinal
  • 36B         Jive Junior                                                Semifinal
  • 37A         Cha-Cha Barn                                          Final
  • 37B         Cha-Cha Junior                                        Final
  • 38A         Cha-cha Youth/Adult                                Final
  • 38B         Cha-Cha Senior                                       Final
  • 39A         Rumba Barn                                             Final
  • 39B         Rumba Junior                                          Final
  • 40A         Rumba Youth/Adult                                  Final
  • 40B         Rumba Senior                                          Final
  • 41A         Jive Barn                                                  Final
  • 41B         Jive Junior                                                Final
  • 42B         Jive Youth/Adult                                       Final
  • 42B         Jive Senior                                               Final
  • 43            Latin A-klass Adult/Senior                        Normal (2 heat)
  • Prisutdelning Rekrytering Latin
  • 44            Latin A-klass Adult/Senior                        2nd Try
  • 45            Latin B-klass Barn/Junior                         Semifinal
  • 46            Latin B-klass Adult/Senior                        Semifinal
  • 47            Latin A-klass Junior/Youth                       Semifinal
  • 48            Latin A-klass Adult/Senior                        Semifinal
  • 49            Latin B-klass Barn/Junior                         Final
  • 50            Latin B-klass Youth                                  Direktfinal
  • 51            Latin B-klass Adult/Senior                        Final
  • 52            Latin A-klass Junior/Youth                       Final
  • 53            Latin A-klass Adult/Senior                        Final
  •  Ca 19.00 Prisutdelning
  •