Kategoriarkiv: Inbjudningar

Inbjudningar till tävlingar och shower

Länk

Länk till tävlingsinbjudan Quick & Quick Trophy GP standard och latin 2017-05-06

Quick & Quick Trophy 2016 Preliminärt tidsschema

Preliminärt!!!!Tidsschema GP Standard och Latin

  • 1A           Vals Barn                                                  Semifinal
  • 1B           Vals Junior                                               Semifinal       Heat 1
  • 2B           Vals Junior                                               Seminifinal    Heat 2
  • 2A           Vals Youth/Adult                                       Semifinal       Heat 1
  • 3A           Vals Youth/Adult                                       Semifinal       Heat 2
  • 3B           Vals Senior                                               Semifinal       Heat 1
  • 4B           Vals Senior                                               Semifinal       Heat 2
  • 5A           Slow Fox Barn/Junior                               Semifinal
  • 6A           Slow Fox Youth/Adult                               Semifinal
  • 6B           Slow Fox Senior                                       Semifinal
  • 7B           Quickstep Junior                                      Semifinal
  • 7A           Quickstep Youth/Adult                             Semifinal
  • 8B           Quickstep Senior                                     Semifinal       Heat 1
  • 9B           Quickstep Senior                                     Semifinal       Heat 2
  • 10A         Vals Barn                                                  Final
  • 10B         Vals Junior                                               Final
  • 11A         Vals Youth/Adult                                       Final
  • 11B         Vals Senior                                               Final
  • 12A         Slowfox Barn/Junior                                 Final
  • 13A         Slowfox Youth/Adult                                Final
  • 13B         Slowfox Senior                                         Final
  • 14A         Quickstep Barn                                        Direktfinal
  • 14B         Quickstep Junior                                      Final
  • 15A         Quickstep Youth/Adult                             Final
  • 15B         QuickStep Senior                                     Final
  • 16            Standard B-klass Barn/Junior                  Semifinal
  • 17            Standard B-klass Youth/Adult                  Semifinal
  • Prisutdelning Rekrytering Standard
  • 18            Standard A-klass Junior/Youth                Uppvärmning
  • 19            Standard A-klass Adult/Senior                 Semifinal
  • 20            Standard B-klass Barn/Junior                  Final
  • 21            Standard B-klass Youth/Adult                  Final
  • 22            Standard B-klass Senior                          Direktfinal
  • 23            Standard A-klass Junior/Youth                Direktfinal
  • 24            Standard A-klass Adult/Senior                 Final
  • Prisutdelning Standard Latin ca 15.30
  • 25A         Cha-cha Barn                                           Semifinal
  • 25B         Cha-cha Junior                                        Normal          Heat 1
  • 26B         Cha-cha Junior                                        Normal          Heat 2
  • 27A         Cha-cha youth/Adult                                Semifinal       Heat 1
  • 28A         Cha-cha youth/Adult                                Semifinal       Heat 2
  • 27B         Cha-cha Senior                                        Normal          Heat 1
  • 28B         Cha-cha Senior                                        Normal          Heat 2
  • 29B         Cha-cha Junior                                        Semifinal
  • 30A         Rumba Barn                                                                  Semifinal
  • 30B         Rumba Junior                                          Normal          Heat 1
  • 31B         Rumba Junior                                          Normal          Heat 2
  • 31A         Rumba Youth/Adult                                  Semifinal
  • 32B         Rumba Senior                                          Semifinal
  • 33B         Rumba Junior                                           Semifinal
  • 34A         Jive Barn                                                  Semifinal
  • 34B         Jive Junior                                                Normal          Heat 1
  • 35B         Jive Junior                                                Normal          Heat 2
  • 35A         Jive Youth/Adult                                       Semifinal
  • 36B         Jive Senior                                                Semifinal
  • 36B         Jive Junior                                                Semifinal
  • 37A         Cha-Cha Barn                                          Final
  • 37B         Cha-Cha Junior                                        Final
  • 38A         Cha-cha Youth/Adult                                Final
  • 38B         Cha-Cha Senior                                       Final
  • 39A         Rumba Barn                                             Final
  • 39B         Rumba Junior                                          Final
  • 40A         Rumba Youth/Adult                                  Final
  • 40B         Rumba Senior                                          Final
  • 41A         Jive Barn                                                  Final
  • 41B         Jive Junior                                                Final
  • 42B         Jive Youth/Adult                                       Final
  • 42B         Jive Senior                                               Final
  • 43            Latin A-klass Adult/Senior                        Normal (2 heat)
  • Prisutdelning Rekrytering Latin
  • 44            Latin A-klass Adult/Senior                        2nd Try
  • 45            Latin B-klass Barn/Junior                         Semifinal
  • 46            Latin B-klass Adult/Senior                        Semifinal
  • 47            Latin A-klass Junior/Youth                       Semifinal
  • 48            Latin A-klass Adult/Senior                        Semifinal
  • 49            Latin B-klass Barn/Junior                         Final
  • 50            Latin B-klass Youth                                  Direktfinal
  • 51            Latin B-klass Adult/Senior                        Final
  • 52            Latin A-klass Junior/Youth                       Final
  • 53            Latin A-klass Adult/Senior                        Final
  •  Ca 19.00 Prisutdelning
  •  

Preliminärt tidsschema Autumn Trophy GP 28/11

——– OBS PRELIMINÄRT —————————————————————

PRELIMINÄRT Tidsschema GP Standard och Latin (start 12.00)

1A           Vals Barn                                                  Semifinal

1B           Vals Junior                                               Normal          Heat 1

2A           Vals Senior                                               Semifinal

2B           Vals Junior                                               Normal          Heat 2

3A           Slow Fox Barn/Junior/Youth                    Semifinal

3B           Slow Fox Adult/Senior                             Semifinal

4A           Quickstep Barn                                        Semifinal

4B           Quickstep Junior                                      Semifinal       Heat 1

5A           Quickstep Senior                                     Semifinal

5B           Quickstep Junior                                      Semifinal       Heat 2

6B           Vals Junior                                               Semifinal

7A           Vals Barn                                                  Final

7B           Vals Youth                                                Direktfinal

8A           Vals Senior                                               Final

8B           Vals Adult                                                 Direktfinal

9A           Prova på vals under 16                            Direktfinal

9B           Vals Junior                                               Final

10A         Slowfox Barn/Junior/Youth                                            Final

10B         Slowfox Adult/Senior                               Final

11A         Quickstep Barn                                        Final

11B         Quickstep Junior                                      Final

12A         QuickStep Senior                                     Final

12B         Quickstep Youth/Adult                             Direktfinal

13            Standard B-klass Junior                           Semifinal
Prisutdelning Rekrytering Standard
14            Standard A-klass Junior/Youth                Semifinal

15            Standard A-klass Adult/Senior                 Semifinal       2 heats

16            Standard B-klass Barn                             Direktfinal

17            Standard B-klass Junior                           Final

18            Standard B-klass Youth                           Direktfinal

19            Standard B-klass Adult/Senior                 Direktfinal

20            Standard A-klass Junior/Youth                Final

21            Standard A-klass Adult/Senior                 Final

Prisutdelning Standard

Latin ca 15.30

22A         Cha-cha Barn                                           Semifinal

22B         Cha-cha Junior                                        Normal          Heat 1

23A         Cha-cha Senior                                        Semifinal

23B         Cha-cha Junior                                        Normal          Heat 2

24A         Rumba Barn                                                                  Semifinal

24B         Rumba Junior                                          Normal          Heat 1

25B         Rumba Junior                                          Normal          Heat 2

26A         Jive Barn                                                  Semifinal

26B         Jive Junior                                                Normal          Heat 1

27B         Jive Junior                                                Normal          Heat 2

28B         Cha-cha Junior                                        Semifinal

29B         Rumba Junior                                          Semifinal

30B         Jive Junior                                                Semifinal

31A         Cha-Cha Barn                                          Final

31B         Cha-Cha Junior                                        Final

32A         Cha-cha Youth/Adult                                Direktfinal

32B         Prova på Cha-Cha under 16                    Direktfinal

33A         Cha-Cha Senior                                       Final

34A         Rumba Barn                                             Final

34B         Rumba Junior                                          Final

35A         Rumba Youth/Adult                                  Direktfinal

35B         Rumba Senior                                          Direktfinal

36A         Jive Barn                                                  Final

36B         Jive Junior                                                Final

37A         Jive Youth/Adult                                       Direktfinal

37B         Jive Senior                                               Direktfinal

38            Latin A-klass Adult/Senior                        Normal (2 heat)

Prisutdelning Rekrytering Latin

39            Latin A-klass Junior                                  Uppvärmningsrunda

40            Latin A-klass Adult/Senior                        2nd Try

41            Latin B-klass Junior                                  Semifinal

42            Latin B-klass Youth                                  Semifinal

43            Latin B-klass Adult                                   Semifinal

44            Latin A-klass Youth                                  Semifinal

45            Latin A-klass Adult/Senior                        Semifinal

46            Latin B-klass Barn                                    Direktfinal

47            Latin B-klass Junior                                  Final

48            Latin B-klass Youth                                  Final

49            Latin B-klass Adult                                   Final

50            Latin A-klass Junior                                  Direktfinal

51            Latin A-klass Youth                                  Final

52            Latin A-klass Adult/Senior                        Final

Ca 19.00 Prisutdelning

Autumn Trophy 28/11 i Löthallen Sundbyberg

Välkommen till Quick & Quick Autumn Trophy GP Standard och Latin Lördagen 28/11 med start 12:00 i Löthallen i Sundbyberg (Fredsgränd 4, karta). Insläpp from 10.00.

Vuxna 140:- barn-16 år 60:-
Bordsplatser:200 kr/plats (eller förköp senast 20/11 180:- bokning@dansskola.se)
Vi tar Swish och kort.

Tävlande: Inbjudan hittar ni här. Anmälningsavgift:150 kr för dansare i 1 gren. 200 kr för dansare i 2 grenar
Viktigt: Vid inbetalning av startavgifter och bordsbokning ange klubb!
Nytt: Vi har prova-på-klasser för barn/ungdom mer information

 

Quick & Quick Trophy 25/4 Löthallen Sundbyberg

Q&Qtrophy2015program615

Välkommen till Quick & Quick Trophy Lördagen 25/4 med start 12:00 i Löthallen i Sundbyberg (Fredsgränd 4, karta). Insläpp from 10.00.

Viktigt: Vid inbetalning av startavgifter och bordsbokning ange klubb!

Biljettpris: ( Kontant betalning eller Swish, närmaste bankomat Sturegatan 33, 700 m från Löthallen))
Vuxna: 140:-, 7-16 år: 60:-,
Bordsplatser : 200:- (Förköp 180:-), boka via bokning@dansskola.se

Ã…ka kollektivt: T-bana Duvbo station promenad 440 m. Buss 515 till Sundbybergs idrottsplats promenad 400 m

Parkering: Det finns mycket begränsat med parkeringsplatser vid Löthallen och trångt för avlämning. Mittremsan av Thulegatan har haft lediga platser tidigare.

För detaljer se tävlingsinbjudan

Quick & Quick Autumn Trophy 2014-11-22 Sundbyberg

inbjudan_quick_quick_trophy_2014-11-22
Välkommen till Quick & Quick Autumn Trophy i standard och latin lördag 22/11 med start 12:00 i Löthallen i Sundbyberg (Fredsgränd 4, karta). Insläpp from 10.00.

Biljettpris: (Endast kontant betalning, närmaste bankomat Sturegatan 33, 700 m från Löthallen))
Vuxna: 120:-, 7-16 år: 60:-,
Bordsplatser (Är nu slut) : 180:- (Förköp 160:-), boka via bokning@dansskola.se

Ã…ka kollektivt: T-bana Duvbo station promenad 440 m. Buss 515 till Sundbybergs idrottsplats promenad 400 m

Parkering: Det finns mycket begränsat med parkeringsplatser vid Löthallen och trångt för avlämning. Mittremsan av Thulegatan har haft lediga platser tidigare.

Tävlande se även Inbjudan